EN in English

Laba slava ir krāšņāka nekā liela bagātība. (LFK 1376, 2647)

Virtuālā izstāde – “Folkloras kustība Latvijā”

Izstāde par folkloras kustības vēsturi aptver laiku no 1970. gadiem līdz Latvijas Republikas neatkarības pilnīgai atjaunošanai 1991. gadā. Apjomīgajai izstādei ir trīs daļas – “Pirmsākumi”, “Augšana” un “Dziesmotā revolūcija”. Pētnieku sagatavotos tekstos, folkloras kustības dalībnieku stāstītajā, fotogrāfijās, audio un video liecībās, laikmeta dokumentos un animētā kartē aptvertas dažādas tēmas: folkloras kustības pirmsākumi 20. gs. 70. gados, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vide, 1978. gada koncerts un Daugavas svētki, folkloras ansambļu rašanās hronoloģija, kustības stila veidošanās, tautas instrumentu atdzimšana, kustības vizualitāte, institucionalizācija un skates, Aizputes salidojums, neformālās norises, folkloras avoti un izglītība, Valsts drošības komitejas ietekme, vērienīgā Krišjāņa Barona 150. jubilejas svinēšana, folkloras ansambļi Rietumos, starptautiskā folkloras festivālā “Baltica” norises un kustības dalībnieku iesaiste Dziesmotās revolūcijas politiskajos notikumos. Folkloras kustības notikumiem paralēli slīd ziņu lente ar tālaika notikumiem Latvijā un pasaulē.

Izstāde ir latviešu un angļu valodā. Virzība pa izstādi ir horizontāla. Vairākās izstādes pieturās aicinām apstāties un izšķirstīt visu fotogrāfiju vai citātu karuseli. Izstāde piemērota horizontāliem ekrāniem. Uz dažām ierīcēm ekrānskatu vēlams pielāgot, nedaudz samazinot.

Izstādi veidojusi folkloras kustības pētnieku grupa: Ilga Vālodze Ābele, Rita Zara, Toms Ķencis, Aigars Lielbārdis, Valdis Muktupāvels, Digne Ūdre-Lielbārde un Ieva Vīvere. Dizains – Krišs Salmanis, tulkojums angļu valodā – Amanda Zaeska, tehniskais salikums – Uldis Ķirsis, animācija – Ramona Loce, tekstu redaktore – Agita Kazakeviča.

Uz izstādi.

Izstāde tapusi projektā “Folkloras kustība Latvijā: resursi, ideoloģijas un prakses” ar Latvijas Zinātnes padomes atbalstu (Nr. lzp-2021/1-0243).

°



Pēdējo reizi labots: 02.01.2025 18:19:26