Seminārs “Migrācijas studijas”
Aicinām uz semināru “Migrācijas studijas” otrdien, 25. martā, plkst. 15.00. Migrācijas studijas ir mūsdienās aizvien pieaugošs starpdisciplinārs pētījumu lauks, kas analizē cilvēku pārvietošanos pāri ģeogrāfiskām un kultūras robežām, ietverot migrācijas cēloņus, sekas un saistību ar dažādiem sociāliem, ekonomiskiem un politiskiem faktoriem, kā arī indivīdu un grupu identitāti un kultūru. Zinātnieki pētī gan migrācijas procesus, gan cilvēku mobilitātes raisītās pārmaiņas – kā izceļošanas zemēs, tā galamērķa valstīs vai mītnes zemēs. Migrācijas studiju pētījumi ir gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi un var būt dažādu teorētisko pieeju balstīti: neoklasiskā ekonomikas teorija, sociālo tīklu teorija, pasaules sistēmteorija, transnacionālās migrācijas teorija un citas.
Semināra pirmajā daļā sniegsim vispārīgu ieskatu migrācijas studijās. Tiem, kas jau pirms semināra vēlas tuvāk iepazīt šo pētniecības lauku, iesakām lasīt kolektīvās monogrāfijas “Introduction to Migration Studies. An Interactive Guide to the Literatures on Migration and Diversity” nodaļas vai Rasela Kinga (Russell King) rakstu “Theories and Typologies of Migration: An Overview and a Primer”.
Savukārt semināra otro daļu veltīsim sarunām, domu apmaiņai un kopīgai pētījumu apspriešanai.
Aicinām izlasīt:
- Aina Hāsa (Ain Haas) rakstu “Baltic Refugees of World War II and Their Descendants: Resettlement and Adaptation in Four Lands”;
- Laijas Kolomeres (Laia Colomer) rakstu “Heritage on the move. Cross-cultural heritage as a response to globalisation, mobilities and multiple migrations”.
Seminārs ilgs apmēram pusotru stundu, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Norises vieta: LU LFMI 511. telpa (Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāvā, ieeja caur Latviešu folkloras krātuves lasītavu). Interesenti laipni aicināti!
Semināru organizē Latvijas Zinātnes padomes finansētā projekta Nr. lzp-2024/1-0522 “Latviešu folkloristika trimdā” pētnieku grupa.
Pēdējo reizi labots: 17.03.2025 15:13:05