EN in English

Negriezi citiem rīkstes, lai pats netiktu pērts. (LFK 556, 8465)

Sarunas par mūzikas zinātni. Tradicionālās mūzikas jēdziens

2023. gada 14. decembrī plkst. 18.30 bārā/grāmatnīcā "Bolderāja" (Avotu ielā 29, Rīga) notiks pasākums "Sarunas par mūzikas zinātni. Tradicionālās mūzikas jēdziens".

Šā gada pavasarī LU LFMI tika uzsākts cikls “(Etno)muzikoloģiskas sarunas”, lai regulāri tiktos un apspriestu muzikologiem un mūzikas pētniecības interesentiem svarīgas tēmas un notikumus. Ceturtdien, 14. decembrī notiks cikla trešā saruna. Neformālākai sarunu noskaņai mainīta tikšanās vieta, iekļaujošākai pieejai – cikla nosaukums. Sarunas tēma šoreiz – tradicionālās mūzikas jēdziens.

Pēdējā laikā pasaules etnomuzikoloģijā manāma tradicionālās mūzikas jēdziena kritika. Nesens pavērsiens ir vadošās etnomuzikologu organizācijas – Starptautiskās tradicionālās mūzikas padomes – nosaukuma maiņa 2023. gada vasarā. 1983. gadā šis nosaukums aizstāja sākotnējo – Starptautiskā tautas mūzikas padome, reaģējot uz tautas mūzikas jēdziena kritiku. Šogad organizācija pārdēvēta par Starptautisko mūzikas un dejas tradīciju padomi (International Council for Traditions of Music and Dance). Nosaukuma maiņa un citas diskusijas liecina, ka ir laiks sarunai par šī jēdziena mūsdienu nozīmēm, priekšrocībām un ierobežojumiem. Saruna notiks semināra formā. Dalībnieki aicināti lasīt un apspriest austriešu etnomuzikologa Ulriha Morgenšterna rakstu “Tradicionālās mūzikas jēdziena un koncepcijas aizstāvībai” (2021), kam sekos dalīšanās pieredzē par jēdziena lietošanu un ar to saistītajiem jautājumiem.

Raksts pieejams šeit.

Attēls: mākslīgā intelekta versija par tēmu “Latvijas muzikologi bārā “Bolderāja” diskutē par tradicionālās mūzikas jēdzienu.”

Pēdējo reizi labots: 08.12.2023 14:20:33