Rīgā un Carnikavā notiks vasaras kurss par nemateriālo kultūras mantojumu un klimata pārmaiņām
29. augustā Rīgā un 30. augustā Carnikavā, pulcēsies vasaras kursa “Nemateriālais kultūras mantojums un klimata pārmaiņas” dalībnieki, lai kopīgi izzinātu tiešās un netiešās klimata pārmaiņu ietekmes uz dzīvo mantojumu.
Vasaras kursa pirmais klātienes seminārs norisināsies 29. augustā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvē (Rīgā, Mūkusalas ielā 3), kur dalībnieki pievērsīsies nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas jautājumiem un to mijiedarbei ar tehnoloģijām un apgūs praktiskus rīkus klimata pārmaiņu risku apzināšanai.
Savukārt otrais klātienes seminārs notiks 30. augustā Carnikavas Novadpētniecības centrā (Carnikavā, Jomas ielā 7), kur kursa dalībnieki pievērsīsies dažādu valstu nemateriālā kultūras mantojuma tradīcijām, kuras jau pašreiz ietekmē klimata pārmaiņas, un klātienē izzinās vietējo tradīciju “Nēģu ķeršanas un apstrādes prasmes Carnikavā”, kura kopš 2019. gada ir iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.
Vasaras kursā piedalīsies ap divdesmit kultūras jomu un vides zinātnes studentu, nozares profesionāļu, nemateriālā kultūras mantojuma kopēju, pašvaldību darbinieku un citu interesentu, kuru redzeslokā ir kultūras mantojuma un klimata mijiedarbes jautājumi.
Vasaras kurss ir daļa no starptautiska ERASMUS+ projekta “Zaļais mantojums. Klimata pārmaiņu ietekme uz nemateriālo kultūras mantojumu” (Green Heritage. The Impact of Climate Change on the Intangible Cultural Heritage), kas pulcē partnerus un pētniekus no Latvijas, Grieķijas, Itālijas, Spānijas un Beļģijas, lai pievērstu uzmanību klimata pārmaiņu tiešajām un netiešajām ietekmēm uz nemateriālo kultūras mantojumu un tā ilgtspējai. Latviju projektā pārstāv LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, kas rīko klātienes vasaras kursu dalībniekiem no Latvijas.
Nēģu tacis. Foto: Rita Grīnvalde.
Pēdējo reizi labots: 26.08.2024 18:27:28