EN in English

Pēc katras stabules nevar izdancot. (LFK 1014, 836)

Latvijas stāstnieki pulcēsies LNB

Piektdien, 29. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Virtakas klasē plkst. 17.00 vienkopus pulcēsies stāstnieki no visas Latvijas. Ar stāstniekiem iepazīstinās Latviešu folkloras krātuves pētnieks Guntis Pakalns.

Šī ir reta iespēja Rīgā vienkopus redzēt un dzirdēt stāstnieces un stāstniekus no daudziem Latvijas novadiem – cilvēkus, kas apzināti kopj mutvārdu stāstīšanas tradīcijas, organizē stāstnieku festivālus un daudzus citus stāstīšanas pasākumus, piedalās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas "Stāstu bibliotēku" tīklā, ir talantīgi un aizrautīgi stāstnieki. Skanēs pasakas, neparasti gadījumu un piedzīvojumu stāsti, būs arī baisi spoku stāsti – literārajā valodā un dialektos, ar nelieliem muzikāliem iestarpinājumiem. Pasākums bez ieejas maksas, paredzēts galvenokārt pieaugušajiem, bet piemērots arī bērniem un pusaudžiem.

Uzstāsies Inita Šalkovska un Mikus Čavarts no Auļukalna, Liesma Lagzdiņa un Ina Celitāne no Kuldīgas, Sanda Salmiņa no Cēsīm, Aelita Ramane no Pilsrundāles, Ārija Klēvere no Ventspils, Vilhelmīne Jakimova no Preiļiem, Anita Krūmiņa-Štikāne no Doles salas, Anete Karlsone no Ļaudonas, Agita Lapsa no Valmieras, Aelita Punkstiņa no Ēveles, Agrita Gruzdiņa no Rūjienas, Inguna Radziņa no Jūrmalas, Ivita Kalnozola-Kalsere ("Pasaku ragana") no Sēmes, Normans Graustiņš no Baldones, Toms Treibergs un Pauls Anšics no Rīgas.
Jau vairāk nekā 20 gadus Latvijā strādāts pie mutvārdu stāstīšanas tradīciju saglabāšanas un aktualizēšanas. Kopš 1997. gada notiek konkurss "Teci, teci, valodiņa" bērniem no folkloras kopām, ar 2007. gadu aizsākta reģionālo stāstnieku festivālu tradīcija, no 2010. gada darbojas UNESCO LNK tīkls “Stāstu bibliotēkas”. Stāstniecības tradīciju kopēji Latvijā koncentrē uzmanību nevis uz atsevišķu profesionālu stāstnieku priekšnesumiem, bet uz stāstnieku kopienu veidošanu, kur jebkurš var iesaistīties gan kā klausītājs, gan kā stāstītājs.

Pēdējo reizi labots: 26.11.2019 17:55:55