EN in English

Ar zīda diegu nevar rupju maisu lāpīt. (LFK 231, 4945)

Ieraugi tautasdziesmas Rīgas sabiedriskajā transportā!

2024. gada rudenī iznāks akadēmiskā izdevuma “Latviešu tautasdziesmas” 13. sējums, tādējādi noslēdzot teju 70 gadu ilgu vairāku paaudžu darbu. Līdz ar to sabiedrībai kļūs pieejams Latviešu folkloras krātuves (LFK) arhīvos uzkrātais vairāk nekā miljonu lielais latviešu tautasdziesmu pūrs. Tas savākts pēc Krišjāņa Barona sakārtoto „Latvju dainu” (apm. 219 000 tekstu) iznākšanas un kopā ar tām atspoguļo dziesmu tradīcijas dzīvi tautā vairāk nekā 100 gadu garumā.

Atzīmējot "Latviešu tautasdziesmu" publicēšanas noslēgumu un Latviešu folkloras krātuves 100. dzimšanas dienu, Latviešu folkloras krātuve sadarbībā ar a/s "Rīgas satiksme" aicina godināt latviešu tautasdziesmas, kas gadsimtiem ilgi pavadījušas latviešus ikdienas gaitās un svētku brīžos, vienojusi ļaudis 19.gs. latviešu nācijas veidošanās laikā, bijusi latviskās kultūras avots, veidojot Latvijas brīvvalsti, gan arī devusi spēku pretoties svešām varām.

Turpmāk katru nedēļu Rīgas sabiedriskajā transportā uz ekrāniem būs izlasāmas tautasdziesmu tematiskas izlases, kas pieskaņotas svētkiem, piemiņas dienām vai arī dažādām sabiedrībā aktuālām norisēm. Aicinām jūs šī gada laikā iemācīties vismaz vienu tautasdziesmu!

Vairāk dziesmu meklējiet: https://garamantas.lv/lv/collection/1627022/Akadem...

Pēdējo reizi labots: 28.03.2024 12:37:36