EN in English

Diveju myužu nivīns nadzeivuos. (LFK 1209, 444)

Folkloristi radio

2021. gada janvārī Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" izskanējis Toma Treiberga sagatavotais sarunu cikls "Dzīvā folklora". Piecās epizodēs, izzinot šodienas tradīcijas un pagātnes vērojumus, žurnālists par dažādām tēmām apspriedās ar LU LFMI Latviešu folkloras krātuves pētniekiem un citu nozaru pārstāvjiem.

Pirmajā epizodē "Dienasgrāmatu fenomens pagātnē un mūsdienās" 11. janvārī Sanita Reinsone pastāstīja par latviešu dienasgrāmatu rakstīšanas vēsturi, kā arī par Autobiogrāfiju krājuma aktualitātēm. 13. janvāra sarunā Aigars Lielbārdis kopā ar etnomuzikoloģi Andu Beitāni izcēla etnogrāfisko ansambļu nozīmi Latvijas tradicionālās mūzikas kopainā. 15. janvāra epizodē "Ģimenes un bērnu folkloras pētniecības virzieni" uz sarunu aicināta bija Una Smilgaine. 25. janvāra raidījumā Rita Grīnvalde un Toms Ķencis diskutēja par darbavietām kā folkloras cirkulēšanas un dokumentēšanas vidi. Sarunu ciklu noslēdza 28. janvāra raidījums, kura viesis bija Gatis Ozoliņš. Līdzās pētnieciskajai interesei par novadu folkloru un urbānās folkloras formām zinātnieku īpaši saista folkloras materiālu sniegtās liecības par Pirmo pasaules karu.

"Kultūras rondo" ieraksti klausāmi Latvijas Radio raidījumu arhīvā, kā arī lietotnēs "Spotify", "Apple Podcasts" un "Google Podcasts".


Rakstu sagatavoja Rita Grīnvalde

Foto: Silvija Priedniece ar radio. LFK Ak 74, 19


Pēdējo reizi labots: 29.01.2021 13:03:05