EN in English

Laistuos kai sauleite Juoņu dīnys reitā. (LFK 509, 2016)

Diskusija "Teicējs tiešsaistē"

Covid-19 pandēmija un ar to saistītie epidemioloģiskās drošības pasākumi viesuši izmaiņas līdz šim ierastajā lauka pētījumu praksē. 2020. un 2021. gadā kvalitatīvo interviju veikšanai aizvien biežāk izmantotas tiešsaistes platformas, tādas kā Zoom. Folkloristikā, mutvārdu vēstures pētniecībā un citās nozarēs, kas dokumentē cilvēku stāstījumus, attālinātās intervijas (remote interviews) ir uzlūkojamas ja ne gluži kā jaunā normalitāte, tad risinājums fiziskās distancēšanās apstākļos.

Kā noris teicēja un pētnieka sastapšanās tiešsaistē? Kādas ir attālinātās saziņas priekšrocības, kādi mīnusi? Kas sagaidāms nākotnē? Lai meklētu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, LU LFMI Latviešu folkloras krātuve sadarbībā ar Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociāciju "Dzīvesstāsts"rīko diskusiju "Teicējs tiešsaistē", kas notiks 25. novembrī plkst. 15.00 platformā Zoom. Diskusiju ievadīs LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētās profesores, vadošās pētnieces Dr. sc. soc. Baibas Belas lekcija "Dzīvesstāstu dokumentācija sociālās distancēšanās un digitālajā laikmetā".

Aicināti dažādu nozaru interesenti! Lai piedalītos, līdz 23. novembrim aizpildāma pieteikšanās veidlapa.

Ierosmei iesakām izlasīt:

Flicker, S. & MacEntee, K. (2020). Digital Storytelling as a Research Method. Pauwels, L. & Mannay, D. (eds.). The Sage Handbook of Visual Research Methods. SAGE Publications, Inc., 2nd ed., pp. 267–281. (PDF)

Singer, J. A. (2020). Narrative Identity in a Digital Age: What are the Human Risks? Psychological Inquiry 31: 3, pp. 224–228. (PDF)

Diskusija tiek rīkota Latvijas Zinātnes padomes projektā Nr. lzp-2020/2-0315 "Jaunas pieejas latviešu folkloristikas vēsturei". Tās norise tiks ierakstīta.


Pēdējo reizi labots: 24.11.2021 19:58:30