EN in English

Kad jaunībā izpriecāsies, tad būs vecumā ko atminēt. (LFK 116, 12407)

Aizvadīta 37. Barondiena

Tradīcijas un valsts

30. un 31. oktobrī notika ikgadējā Barona dienu konference, šajā gadā ar tēmu "Tradīcijas un valsts". Konference pulcēja folkloristus, etnogrāfus, sociologus, vēsturniekus un citu nozaru pārstāvjus, kuri referēja par tādām tēmām, kā svētki kādreiz un šodien, folkloras pētnieku darbs un materiāli dažādos laikos, folkloras elementi nacionālajā mākslā, tautas dziedniecība un politiskā vara, tāpat arī par Dziesmu svētku tradīcijām un Latvijas mazākumtautībām. Kopā dzirdējām 19 referātus, kā arī Mārtiņa Kaprāna plenārlekciju par tradicionālisma un ontoloģiskās nedrošības valodu Latvijas publiskajā telpā. Ar konferences referātu kopsavilkumiem iespējams iepazīties te.

Pirmās dienas noslēgumā tika atvērts Latviešu tautasdziesmu akadēmiskā izdevuma 11. sējums "Kāzas" (Latviešu tautasdziesmas. Sadzīves un ģimenes ieražu dziesmas. Kāzas. 1. daļa; apgāds "Zinātne"), ar muzikālu priekšnesumu to krāšņoja "Kaktu balles muzikanti" - Lauma Bērza un Oskars Patjanko.

Liels paldies visiem dalībniekiem par rosinošām idejām un pētījumiem, kā arī visiem klausītājiem par interesi!

Konferences video ieraksti skatāmi Latvijas Universitātes youtube.com kanālā.

Aicinām novērtēt konferenci, aizpildot anketu.

Konferenci atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogramma 05.04.00 "Krišjāņa Barona Dainu skapis".


Pēdējo reizi labots: 01.11.2018 12:54:42