EN in English

Pēc katras stabules nevar izdancot. (LFK 1014, 836)

Āgenskalna stāstu vakars

2022. gada 11. augusta vakarā LU LFMI pētnieks Gatis Ozoliņš vadīja Āgenskalna stāstu vakaru, kas norisinājās Latvijas Zinātnes padomes projekta "Pieredze pilsētā: naratīvi, atmiņas un vietas mantojums" (lzp-2020/1-0096) ietvaros sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru un bija daļa no vasaras kultūras programmas pasākumu cikla Jaunatnes dārzā (Lapu ielā 24). Stāstu vakarā piedalījās arī Vides filmu studijas (VFS) režisors Uģis Olte un dalībniekiem bija iespēja nedaudz ieskatīties VFS veidotajā dokumentālo raidījumu cikla Atslēgas tapšanas aizkulisēs un noskatīties divus raidījumus. Stāstu vakaram sekoja brīnišķīgs baroka kamermūzikas koncerts No krēslas līdz rītausmai Jaunatnes dārzā, kalniņā pretim Lapu ielai 24. Muzicēja Ansis Bētiņš (tenors), Nora Kalniņa (soprāns), Kaspars Zemītis (ģitāra) un Gertruda Jerjomenko (klavesīns).

Projektā "Pieredze pilsētā: naratīvi, atmiņas un vietas mantojums" pētnieki vāc Pārdaugavas iedzīvotāju atmiņas, stāstus, fotogrāfijas u. c. kultūrpieredzes materiālus. Tā ir nozīmīga pētnieciskā iniciatīva, jo stāstu radīšanas procesā aktīvi tiek iesaistīti vietējie iedzīvotāji. Arī šis vakars nebija izņēmums. Sanākušies klausītāji (ap 30) ātri kļuva par aktīviem stāstīšanas procesa vadītājiem un dalījās ar savas dzīves zīmīgiem notikumiem. Tie bija stāsti par slidošanas prieku ziemā un bērnības traumām vasarā, traumatisko negadījumu “izvēloties” maksimāli tuvu Stradiņu slimnīcas uzņemšanas nodaļai; tie bija stāsti par iespējamu dārgumu atrašanu māju pagrabos rakstnieces Zentas Ērgles grāmatu iespaidā, par bērnu bailēm un aizdomām, satiekot vietējos tipus Spartaku un Ādamu, kurš it kā nelāgā veidā atbrīvojies no sievas; arī kultūrvēsturiskas atmiņas par vecāku un vecvecāku dzīvi Pārdaugavā, viņu iesaistīšanos nozīmīgu vietējo ēku celtniecībā, par kino apmeklējumu, kafejnīcu “Zirnīši” un dzērienu automātiem.

Projekta pētnieki, par iespēju saaicināt klausītājus un dalīties ar stāstiem, lielu pateicību izsaka Pārdaugavas radošā centra cilvēkiem, it sevišķi Ilgai Vālodzei un Ievai!

Foto: Gatis Ozoliņš.

Pēdējo reizi labots: 27.10.2022 21:13:50