EN in English

No tā jau jābēg kā no traka suņa. (LFK 527, 46192)

Latviešu folkloras krātuves pētnieces konferencē Viļņā

No 17. līdz 19. oktobrim Lietuvas Literatūras un folkloras institūtā Viļņā norisināsies starptautiska zinātniska konference "History, Memory, and Archives: Sensitive Issues" ("Vēsture, atmiņa un arhīvi: aktuālas problēmas"), kas veltīta Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas simtgadei. Konferencē piedalīsies 40 dalībnieki no 14 valstīm.

Tostarp, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves pētnieces – Baiba Krogzeme-Mosgorda (The Memory Album Collection in the Archives of Latvian Folklore: Creation and Presentation), Rita Treija (Personal Archives to Build a Disciplinary History), Māra Vīksna un Elvīra Žvarte (Diaries in the Archives of Latvian Folklore), Justīne Jaudzema (Interpretation of Archive Materials: Making a Song Repertoire), Elīna Gailīte (The Role of Harijs Sūna in the Development of the Choreography Genre at the Archives of Latvian Folklore) un Sanita Reinsone.

Tradīciju arhīvu izveidošana un nemateriālā kultūras mantojuma uzkrāšana ir būtisks faktors nacionālās identitātes veidošanā, taču arhīvu darbā pastāv daudzas aktuālas problēmas. Konferencē tiks apspriestas tēmas par plašu jautājumu loku – folkloras arhīvu izveidošana, to darbība dažādu politisko režīmu laikā, arhīvi un to funkcionēšana digitālajā laikmetā, atmiņu un vēstures veidošana, dzīvo tradīciju fiksēšana, individuālu pētnieku ieguldījums, arhīvs kā tilts starp pagātni un nākotni.

Konferences programma pieejama ŠEIT.

Konference tiek rīkota projekta "The Network of Nordic and Baltic Tradition Archives" ietvaros, kuru koordinē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

Pēdējo reizi labots: 16.10.2018 07:05:40