EN in English

Kurls un mēms, bet rēķinus ved. (LFK 1001, 493)

Krišjāņa Barona konference 2018

Tradīcijas un valstsLU LFMI Latviešu folkloras krātuve aicina pieteikt referātus ikgadējai Krišjāņa Barona konferencei, kas notiks 30.-31.10.2018. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Folkloras un tradīciju apzināšanas loma ceļā uz Latvijas valsti sen vairs netiek apšaubīta, tādēļ tagad aicinām atskatīties tieši uz pēdējo simts gadu vēsturi. Vai un kā mainās tradīciju loma pēc valsts nodibināšanas? Kādas ir folkloras un tradicionālās kultūras attiecības ar valsti, un kā tās varētu attīstīties nākotnē? Nozarei strauji attīstoties, šis varētu būt īstais laiks izvērtēt perspektīvas un jēdzienus, kādos runājam par tradīcijām gan pētniecības, gan kultūras politikas kontekstos.

Īpaši gaidīti tiek starpdisciplināri pētījumi un atskats uz folkloristikas un tai radniecīgo nozaru dinamiku padomju okupācijas laikā. Priekšlasījumu tēmu loks netiek ierobežots, bet ar piemēru tiek rosināts kādā no šiem virzieniem:

Konference ir iecerēta zinātniska un kritiska, dodot priekšroku akadēmiskiem pētījumiem un pieejām kultūrpolitikas jautājumiem. Referāta tēmu līdz ar īsu kopsavilkumu (100–300 vārdu), kā arī ziņas par referentu (vārds, uzvārds, institūcija, tālrunis) lūdzam iesniegt Latviešu folkloras krātuvei, sūtot uz e-pastu toms.kencis@lulfmi.lv līdz šī gada 20. martam. Tālrunis uzziņām 26552617.

Barondiena2018

Pēdējo reizi labots: 21.02.2018 15:31:28