EN in English

Lobuok struodoj, bet narunoj. (LFK 508, 1395)

Knuta Djupedāla vieslekcija

Knuts Djupedāls

14. augustā plkst. 15.00 LU LFMI Latviešu folkloras krātuves lasītavā gaidāma norvēģu pētnieka Knuta Djupedāla (Knut Djupedal) lekcija "World View, Culture, and Folklore" ("Pasaules uzskats, kultūra un folklora"). Lekcijā tiks analizēta saikne starp šiem trim jēgumiem. Noslēgumā zinātnieks dalīsies pieredzē un praktiskos ieteikumos – ko izglītība folkloristikā var dot, kad studijas ir pabeigtas, grāds iegūts un ir jānodrošina iztika.

Knuts Djupedāls dzimis 1948. gadā, ieguvis maģistra grādu vēsturē Oregonas Universitātē (ASV) un mākslas maģistra grādu folkloristikā Bergenas Universitātē (Norvēģijā). Viņa profesionālā karjera saistīta ar Norvēģu emigrantu muzeju pie Hāmaras pilsētas – 27 gadus viņš bijis tā direktors, nesen pensionējies. Kā muzeja direktors un kurators viņš veidojis daudzas ekspozīcijas, kas izgaismojušas norvēģu emigrantu kopienu dzīvi Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un citos kontinentos. Iepriekš Djupedāla kungs veicis zinātniski pētniecisko darbu Norvēģijas Humanitāro zinātņu padomes projektos, kas veltīti emigrācijas un reemigrācijas jautājumiem. Viņš pildījis kultūras konservatora pienākumus Sognas un Fjūranes apgabalā, lasījis lekcijas universitātēs Bergenā, Oslo un Stavangerā, kā arī Hāmaras Universitātes Izglītības koledžā.

Folklorai un kultūrai veltītie Knuta Djupedāla raksti iespiesti izdevumos Norvēģijā, ASV un Lielbritānijā. Publicējumu vidū ir arī grāmata "Amerikabilder" ("Amerikas bildes", 2008). Viņš bijis Eiropas Migrācijas institūciju asociācijas (The Association of European Migration Institutions (AEMI)) priekšsēdētājs (1996–2002), kā arī prezidents un viceprezidents Amerikas norvēģu vēstures asociācijas (The Norwegian-American Historical Association (NAHA)) Norvēģijas nodaļā (1994–2005).

Lekcija notiks angļu valodā. Aicināti dažādu nozaru interesenti!


Lekcija organizēta ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogrammas 05.04.00 "Krišjāņa Barona Dainu skapis" atbalstu.

Pēdējo reizi labots: 13.01.2020 14:47:23