EN in English

Izšķērdības dārzā aug bankrota rozes. (LFK 1599, 1502)

Dāvim Ozoliņam – 160

Dāvis Ozoliņš Jaunrozes un Seces skolotājs Dāvis Ozoliņš (26. VIII 1856, Bilskas pag. Bānūzis – 23. VIII 1916, Ape) ir viena no savdabīgākajām personībām 19. gadsimta latviešu folkloristikas vēsturē, kura devums nozares attīstības kontekstā plašāk nav analizēts. Līdz šim atzinīgi novērtēts Ozoliņa pienesums, ar Apes apkaimes folkloras materiālu papildinot Krišjāņa Barona sakārtoto “Latvju dainu” un Ansa Lerha-Puškaiša apkopoto “Latviešu tautas teiku un pasaku” krājumus. Vienlaikus teju bez ievērības ir palikušas Ozoliņa publikācijas galvenokārt par dažādiem tautas ticības jautājumiem, tāpat plašāk nav izvērtēta Ozoliņa folkloras kolekcijas tapšanas vēsture, folkloras vākšanas metodes, materiāla klasificēšanas principi, kā arī ambiciozā, bet nerealizētā krājuma “Pagātnes atmiņas” publicēšanas iecere.

Dāvja Ozoliņa rokrakstsAtzīmējot Dāvja Ozoliņa 160. gadadienu, 9. septembrī plkst. 15.00 LU LFMI Latviešu folkloras krātuves lasītavā notiks zinātnisks seminārs, kurā ar priekšlasījumu “Dāvis Ozoliņš 19. gadsimta folkloristikas kopainā” uzstāsies folkloras pētnieks Sandis Laime. Seminārā aplūkojamo tēmu loks saistīts ar topošo pētījumu un tā nākotnes perspektīvām:

Zinātnisko semināru Latviešu folkloras krātuve rīko Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas apakšprogrammā 05.04.00 "Krišjāņa Barona Dainu skapis".

Pēdējo reizi labots: 02.11.2016 12:30:03