EN in English

Kas nu debesīs ar slotas kātu iejājis. (LFK 1459, 4172)

Autorvakars ar Sanitu Reinsoni

Sanitas Reinsones autorvakars

31. janvārī plkst. 18.00 Cēsu Centrālā bibliotēkā 2. stāva zālē notiks Dr. philol., LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošās pētnieces Sanitas Reinsones autorvakars.

Sanita Reinsone ir dokumentējusi neatsveramu Latvijas vēstures daļu – 12 sieviešu piedzīvoto mežos un purvos nacionālo partizānu kara laikā.

Interese par grāmatu "Meža meitas", kas iznāca 2015. gadā, joprojām nav rimusi. 2018. gada 12. janvārī Valmieras Drāmas teātrī notika pirmizrāde režisora Mārtiņa Eihes jauniestudējumam – Sanitas Reinsones dokumentālās prozas darbam "Meža meitas". Taču šis nav pirmais iestudējums, kas tapis pēc Sanitas Reinsones literāro darbu motīviem – 2011. gadā Latvijas Nacionālajā teātrī tika iestudēta izrāde "Ādama stāsts" Indras Rogas režijā, kas balstīta uz Sanitas Reinsones grāmatas "Ādama stāsts: Mazsalaciešu dzīve, ieradumi un tikumi Ādama Purmaļa autobiogrāfijā 19. un 20. gs. mijā" sižeta.

Sanita Reinsone ir zināma arī kā bērnu grāmatas "Kus mul patarei! Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju" autore. 2017. gada septembrī tika izdota zinātniskā monogrāfija "Apmaldīšanās poētika teikās, stāstos un sarunās".

Autorvakara norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Pēdējo reizi labots: 18.01.2018 13:24:06